Tel: 0 506 853 96 65
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Halı Yıkama

25 Eylül 2017
165 kez görüntülendi
Halı Yıkama

Halı Yıkama Hizmeti

Kapsamlı hizmet veren halı yıkama firmamızda tüm halılarınız özenle temizlenmektedir. Halı özelliklerine göre sınıflandırma yapılır.

Halılarınızı Nasıl Yıkıyoruz?

Halı yıkama işlemleri, profesyonel biçimde firmamız tarafından sorunsuz şekilde sağlanır.  Halılar bilindiği üzere farklı üretim şekillerine sahiptir. Kullanılan malzeme ve üretim şekli değişince, bunun temizlenme biçimine de yansıma olur. Çünkü el yapımı halılarda kullanılan malzemelerle sanayi tipi makine üretimi olan malzemeler farklı şekilde direnç gösterir. Müşterilerimizin fikir alması bakımından halı yıkama işlemleri şöyle yapılmaktadır:

 • Talep ettiğiniz halı yıkama işlemi öncesinde özelliklerle ilgili bilgiler alınır.
 • Yer ve adres detayları öğrenilir. Size firmamızın yoğunluğu da dikkate alınarak uygun bir zaman söylenir. İş yeri halıları yıkaması olacaksa kurumun işleyişini engellemeden temizlik zamanı verilir.
 • Sanayi tipi halılarda önce sınıflandırma yapılır. Bunlar ayrıldıktan sonra halı işleme ve boya malzemesi özelliklerine göre deterjan belirlenir.
 • Yıkama makinelerinin olduğu yerde toplama yapılır.
 • Makineler halıları önce deterjanla temizler, daha sonra durular ve kurutur.
 • Halılarda geçmeyecek gibi görünen zor lekeler varsa öncesinde halı özelliğini kaybetmeyecek şekilde özel leke çıkarıcı kullanılır.
 • Kurutma işlemleri sonrasında genel kontrol yapılır ve halıya doğal güzellikte bir koku veren sprey sıkılır.
 • El yapımı özel işleme antika halılar yıkanacaksa, bunun için makine yerine genelde vakumla temizleme tekniği kullanılır. Antika halılarda sorunsuz şekilde temizlik sağlanır.
 • Temizlik işlemleri bittiğinde onarılacak bölümler varsa sizden gelen taleplere göre de onarım sağlanacaktır.
 • Daha önce size söylenen zamanda halılarınızın teslimatı yapılır.
 • Halıfleks ya da otel halıları gibi geniş ve büyük alanlardaki halıların temizliği için genellikle yerinde temizleme işlemleri yapılmaktadır. Bu uygulamalar için öncesinde işi engellemeyecek zaman belirlenir ve eğitimli profesyonel ekibimiz temizlik yapılacak alana gelir.
 • Yerinde temizleme işlemlerinde önce halı üzerindeki tozlar alınır sonra da yıkama ve kurutmayı aynı yerde yapan cihazlar kullanılarak temizlik sağlanır.

halı yıkama

Halı Yıkama Fiyatları

Halı yıkama fiyatları firmamızın birtakım kriterleri belirleyerek oluşturduğu rakamlardır.  Piyasadaki halı yıkama fiyatları, hizmet kalitemiz, kullanılan cihazların teknik donanım özellikleri, ekstra masraflar gibi detaylar dikkate alınmaktadır. Ayrıca halı türlerine öre temizlik değişmektedir. Metre kare üzerinden belirlenen liste şu şekilde sıralanabilir:

Makine halıları, 4 lira (metre kare), Shaagy Halı, 6 lira, makine yün halılar 6 lira, el dokuma halılar 8 lira, Nepal halılar 8 lira, Isparta halıları 6 lira, peluş halı, 7 lira, samur halı 7 lira, Çin halısı 15 lira… İpek halı 8 lira, step halı 8 lira, akrilik 6 lira, Hint kilimi 7 lira, dokuma kilim 10 lira, Bünyan halısı ve Lâdik halıları 10 lira, Hereke halısı 8 lira, Milas halısı 12 lira, İran halısı 8 lira… Firmamız bünyesinde kök boya halılar 12 lira olarak fiyatlandırılmıştır. Kök boya halılarda genellikle antika ve el yapımı olanlar geçerlidir. Şayet yerinde yıkama için talepleriniz varsa, firmamızı arayarak fiyat alabilirsiniz.

Diğer hizmetlerimizi buradan görebilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?