Tel: 0 506 853 96 65
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Koltuk Temizleme

03 Ekim 2017
225 kez görüntülendi
Koltuk Temizleme

Ankara Koltuk Temizleme

Koltuklar evde beklide en çok kirlenen eşyalardır. Koltuklara sürekli oturuyoruz. Ancak çoğu zaman dışarıdan geldiğimiz gibi de otururuz. Bu nedenle üzerimizdeki kirler çoğu zaman koltuklara geçer. Bu nedenle de koltukların düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Ancak koltuk temizleme her zaman beklenilen sonuçları vermez. Çünkü her koltuğun kumaş cinsi birbirinden farklıdır. Eğer doğru yöntemlerle temizleme gerçekleşmezse koltukta ciddi deformeler meydana gelir. Bu nednele profesyonel yardım almak çok önemlidir. Biz de kurum olarak bu konuda size yardımcı oluyoruz. Koltuklarınızı güven içinde bize teslim edebilirsiniz. Koltuğunuz için Ankara koltuk temizleme firması olarak en etkili temizlik hizmetleri ile karşınızdayız. Üstelik koltuk temizliği için sizin ayağınıza da geliyoruz. Koltukları taşımak mümkün olmadığı için yerinde koltuk temizliği gerçekleştiriyoruz. Evlerde ve kurumlarda temizletmek istediğiniz koltukları gelip hızlı ve güvenilir bir şekilde temizliyoruz.

Koltuk Nasıl Temizlenir?

Koltuk temizleme son derece dikkat edilmesi gereken bir konudur. Yanlış temizlik; koltuklarda kalıcı lekelere ve renk solmalarına neden olur. Bu nedenle güvenilir bir firmadan yardım istemek önemlidir. Biz size firma olarak bunu sağlıyoruz. Koltuklarınızı temizlemeye başlamadan önce toz alma işlemi gerçekleştiriyoruz. Bunu koltuk temizleme aşamasına bir hazırlık olarak düşünebilirsiniz. Bu sayede, koltuk içerisinde yer alan bütün tozları makine ile temizliyoruz. Çünkü yastık aralarına ve koltuk kenarlarına çok toz birikmiş olur. İlk önce bunların temizlenmesi gerekir. Ancak bazı toz ve kıl gibi parçalar ne kadar vakumlu bir makine ile temizlenmeye çalışılsa da başarıya ulaşılmaz. Bunun için önce vakumla tozlarını aldığımız koltukları daha sonra bir fırça yardımı ile fırçalıyoruz. Bu işlemi koltuğa zarar vermeden yapıyoruz. Koltuğu fırçalamadaki amaç; koltuğun üzerine yapışan toz ve topakları temizlemektir. Koltuk fırçalandıktan sonra tekrar vakumlu bir makine ile temizlenir. Böylece koltuk temizleme için hazırlıkları bitirmiş oluruz.

Koltuk Temizlemede İlk Adım Nedir?

Koltuk temizliğinin ilk adımı kumaş olan yüzeylerden önce sert yüzeyleri temizlemektir. Bu nednele koltuğun ahşap ya metal olan yüzeylerini ilk önce temizleriz. Temiz ve yumuşak bir bez yardımı ile yüzeye uygun madde kullanarak temizlik sağlanır. Biz firma olarak aynı zamanda kumaş kullanımı için uygun olan temizleme yöntemlerini de yakından takip ediyoruz. Çünkü koltuğun cinsine göre ayrı bir temizlik gerçekleştirmek gerekir.

Kumaş Koltuklar Nasıl Temizlenir?
Öncelikle kumaş koltukları temizlerken; koltuğun kumaşının zarar görmemesine dikkat ediyoruz. Bu nedenle de koltuk temizleme sırasında lifli kumaşları kullanmayı tercih ediyoruz. Bu sayede kumaşın deforme olmasını engelliyoruz. Kumaş koltukları temizlemede tek bir yöntem yoktur. Çünkü her kumaşa farklı temizlik yapmak gerekir. Biz firma olarak koltuklara özel temizlik yapmayı prensip haline getiriyoruz.
Kumaş Koltuk Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Kumaş koltuğun cinsine göre beyaz sabun tercih edilebilir. Ancak beyaz sabun direkt koltuk ile temas haline gelmemelidir. İlk önce ılık bir suda beyaz sabun eritilmelidir. Daha sonra lifli ve temiz bir bez yardımıyla; koltukların temizliği sağlanır. Bu işlemden sonra mutlaka duru su ile tekrar silinmelidir. Böylece koltuk temizleme yapılmış olur. Daha sonra ise koltuklar kurumaya bırakılır.

Koltuk temizliğinde kumaşlar için kullanılan bir diğer yöntem ise arap sabunu ile temizlemektir. Arap sabununun temizlikte oldukça etkili olduğu; pek çok uzman tarafından da kanıtlanmıştır. Bu yüzden firmamız da tercihe eder. Hem kimyasal içermediği için arap sabunu daha sağlıklıdır. Hem de temizlik noktasında oldukça başarılıdır. Arap sabunu sıcak suda erimeye bırakılır. Daha sonra lifli bir bez yardımıyla koltuk silinir. Temizlikten sonra mutlaka duru su ile temizlenir. Mutlaka özel bir yumuşatıcı ile tekrar temizlenir ve tekrar durulanır. Bu işlemlerden sonra vakumlu makine ile çekim yapılarak; çabuk kurulanması sağlanır.

Kumaş koltuğun türüne göre daha pek çok yöntem firmamız tarafından uygulanır. Bu sayede hijyenik koltuklara ulaşmış olursunuz. Kumaş koltuk temizliğinde dilerseniz yerinde temizlik imkanımız da vardır. Bu sayede siz hiç yorulmadan; biz hizmeti size getiririz.

Deri Koltuklar Nasıl Temizlenir?
Deri koltuklar ofislerde ve iş yerlerinde oldukça tercih edilmektedir. Bu durum çabuk kirlenmesine sebep olur. Çünkü iş yerleri sürekli misafirlerin ağırlandığı yerlerdir. Bu durumda da evlere oranla daha çabuk kirlenir. Gelen misafirleri de kirli koltuklarda ağırlamak çok doğru değildir. Hem bu durum iş yerinin güvenini de etkiler. Bu nednele deri koltukların özen içerisinde temizlenmesi gerekir. Ofiste koltuk temizleme noktasında firmamıza güvenebilirsiniz. Esnek çalışma koşullarına sahip firmamızdan; istediğiniz zaman hizmet talep edebilirsiniz. Biz de yerinde temizleme imkanı ile ofisinize gelip koltuk temizleme işlemini gerçekleştiririz.
Deri Koltuk Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Deri koltukların mutlaka özel temizlik ürünleri ile temizlenmesi gerekir. Çünkü diğer türlü temizlemek; deri koltuklara zarar verir. Bu nedenle koltuklarınıza en hassas temizliği yapabilmek için özel ürünleri tercih ediyoruz. Ayrıca bu ürünleri en etkili şekilde kullanıyoruz. En etkili malzeme ile koltuğunuza zarar vermeden; koltuğunuzun temizliğini sağlıyoruz. Daha sonra ise duru su ile tekrar temizleme işlemine giriyoruz. Koltuğunuzun standart temizliğini yaptıktan sonra deri bakımını da yapıp, temizliği tam anlamıyla gerçekleştiriyoruz. Bu bakım ile deri koltuklarınızın tekrar kirlenmesi gecikir. Ayrıca deri görünümünü kaybetmemesine yardımcı oluyoruz. Deri koltuklar daha hassas olduğu için mutlaka deri bakımının yapılması gerekir. Bu bakım ile deri koltuklarınızda gözle görülür şekilde bir parlama olacaktır.

Koltuklarınızda çıkması zor lekeler olabilir. Bu lekelerden kurtulma noktasında da size yardımcı oluyoruz. Lekeleri çıkarırken; kimyasal içermeyen karışımlar ve koltuğunuza uygun ekipmanlar kullanıyoruz. Bu sayede istediğiniz lekesiz görüntüye ulaşmış olursunuz.

Kadife Koltuk Nasıl Temizlenir?
Her koltuk türünün temizliği birbirinden farklıdır. Bu nedenle kadife koltukların da temizlenmesi diğer koltuklardan farklı olur. Kadife kumaşın çok önemli bir detayı vardır. Kadife kumaşı sıkmamak gerekir. Bu nedenle temizliği yapılan kadife koltuk asla sıkma işleminden geçirilmez. Ayrıca zor lekeler kadife kumaşlarda daha zordur. Bunun içinde ekstra özen göstermek gerekir.
Makine Yardımıyla Koltuk Nasıl Yıkanır?

Makine ile koltuk yıkama; koltuk temizliği yönteminde oldukça etkilidir. Dikkat edilmesi gereken ilk konu koltuk deterjanını uygun kullanmaktır. Köpük yardımıyla temizlik yaptığı için de oldukça etkilidir. Ancak makine kullanımında makinenin suyunun değiştirilmesi çok önemlidir. Özellikle açık renk koltuk temizleme işleminde her temizlikten sonra düzenli olarak suyun değiştirilmesinde yarar vardır. Böylece renkler üzerinde herhangi bir zarar durumu meydana gelmemiş olur. Makine temizliğinde önemli olan hangi deterjanın hangi miktarda konulacağını bilmektir. Uzman ekibimiz ile en etkili temizliği bu alanda da yapıyoruz. Özel miktarda uygulanan deterjan aynı zamanda yüksek köpürme özelliğine sahiptir. Köpük ile koltuğun temizlenmesi oldukça etkilidir. Çünkü bu temizlikte koltuğu temizleyen şey köpüktür. Köpük koltuğun yüzeyindeki tüm kirleri temizler ve içine çeker. Bu da oldukça etkili bir temizlik sağlar.

Tüm bu profesyonel hizmetlere bize ulaşarak sahip olabilirsiniz. Sunduğumuz yerinde koltuk temizleme hizmeti ile hiç yorulmadan koltuklarınızı temizletebilirsiniz. Bu sayede de temizliği çok zor olan ancak sürekli kirlenen koltuklarınıza çözüm bulmuş olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?