Tel: 0 506 853 96 65
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Koltukta Meşrubat Lekesi Nasıl Temizlenir?

17 Ekim 2017
128 kez görüntülendi
Koltukta Meşrubat Lekesi Nasıl Temizlenir?

Koltuk meşrubat lekeleri koltukta oluşan lekeler arasında temizliği en fazla zor olan durum olarak ortaya çıkar. Meşrubat lekeleri ile mücadele hakkında bilgi vereceğiz.

Koltukta Meşrubat Lekesi

Koltuklarda oluşan meşrubat lekesi ile kişiler sıklıkla karşılaşır. Bu nedenle de temizlik konusunda oldukça fazla öneriye ihtiyaç duyulur. Meşrubat lekesi oluştuktan sonra hemen müdahale etmek oldukça önemlidir. Çünkü hemen temizlenmeyen lekeler zaman içerisinde koltukta kalıcı hale gelir. Bu durumda da koltuklar istenmeyen görüntülere sahip olur.

Koltuk Lekeleri

Koltuklarda oluşan lekeler, koltuğun temiz görünmesine engel olur. Hiç kimse evinde ya da iş yerinde lekeli koltuk ile misafirlerini ağırlamak istemez. Çünkü lekeli koltuklar hijyenik görüntünün önüne engel teşkil eder.

Koltukta Meşrubat Lekeleri Temizleme Aşamaları

Koltukta meşrubat lekesi temizleme işleminden önce lekeyi yaymamaya önem göstermek gerekir. Ayrıca lekeyi temizlemek için kullanılan bezin de mutlaka temiz olması gerekir. Aksi durumda koltuğa bezin rengi geçebilir. Ya da leke çok daha büyük bir alana yayılabilir. Tüm bu durumlar nedeni ile meşrubat lekelerini öncelikle profesyonel firmalardan yardım alarak temizletmek gerekir.

Koltuk temizlik firmaları son derece etkili bir şekilde koltuklardaki tüm lekeleri ortadan kaldırır. Bu durum nedeni ile profesyonel yardım alarak koltukları olması istenilen lekesiz görüntülere ulaştırmak da mümkün hale gelir.

Koltukta Meşrubat Lekesi Nasıl Temizlenir

Evde Koltuktaki Meşrubat Lekesini Temizleme

Evde koltuktaki meşrubat lekesi temizleme işlemleri için etkili ancak koltuğa zarar vermeyen ürünlerin kullanılması gerekir. Koltuğun kumaş cinsine göre uygun koltuk şampuanları ile lekelerden kısa sürede kullanmak mümkündür. Leke oluştuğu an temizlik işlemlerinin yapılması gerekir. Aksi takdirde lekeler kalıcı hale gelebilir. Koltuktaki oluşan kalıcı lekeler ise insanların hoşlanmadığı bir durumdur. Bu kalıcı lekelerden son derece kolay bir şekilde kurtulmak mümkündür.

Meşrubat lekesi için mutlaka yoğun etkili bir leke çıkarıcı koltuk şampuanı kullanmak gerekir. Şampuanı kullanmadan önce mutlaka koltuğun görünmeyen küçük bir yerine uygularsanız; istenmeyen durumlardan kurtulmanız sağlanır. Koltukta herhangi bir leke bırakmayan şampuanı koltuğun lekeli bölümüne uygulayabilirsiniz.

Meşrubat döküldüğü an mutlaka kuru ve temiz bir bez ile koltuğun üzerine bastırılır. Bu sayede koltuktaki fazla meşrubat kalıntısı alınır. Daha sonra ılık bir su ile tekrar koltuğun lekeli bölümü silinir. Bu işlem daha çok kurumuş meşrubat lekelerini yumuşatmak için kullanılır. Son olarak koltuk şam+puanı da lekeye uygulanır ve duru su ile temizlenir. Bu sayede koltuğunuza hiç zarar vermeden tüm tehlikeli durumlardan kurtulmanız sağlanır.

Tüm çabalarınıza rağmen leke çıkarmakta zorlanıyorsanız leke çıkarma garantisi veren koltuk yıkama firmamaızdan yardım alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?