Tel: 0 506 853 96 65
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Renkli Koltuk Temizliği Nasıl Olur?

09 Ekim 2017
72 kez görüntülendi
Renkli Koltuk Temizliği Nasıl Olur?

Renkli koltuk temizliği sırasında uygulanacak yöntemler koltuk renklerinin birbirine bulaşmaması açısından son derece önem arz eder.

Renkli Koltuk Temizliği

Renkli koltuk temizleme işlemleri koltuk temizliği yapan kişileri oldukça zorlayan bir durumdur. Çünkü pek çok renk ayrı temizleme koşulu ister. Ancak tüm renklerin bir arada olması kimi zaman istenmeyen durumların oluşmasını ortaya çıkabilir. Çünkü yanlış uygulama sonucunda istenmeyen renkler birbiri ile karışabilir. Böyle bir durumda da koltuklar iyice lekelenir.

Koltuklar evin en değerli eşyaları arasında yerini alır. Kişiler kendi zevklerini koltukları ile yansıtmak ister. En değerli koltuklara sahip olan insanlar ise bu koltukların olabildiğince uzun ömürlü olmasını ister. Ancak hatalı işlemler koltukların ömür sürelerini kısaltan bir durumdur. Koltukları uzun süre boyunca etkili bir şekilde kullanmak için mutlaka profesyonel temizlik işlemlerinden yararlanmak gerekir.

renkli koltuklar

Renkli Koltuk Temizlik Aşamaları

Renkli koltuk temizlik aşamaları sırasında koltukların kumaş özellikleri bilinmelidir. Renklerin birbirine karışmaması ve yeni lekelerin oluşmaması için en önemli kural kumaşın cinsine göre temizlik malzemesi kullanmaktır. Temizlik malzemesi kullanırken kumaş kaplı koltuklarda kumaşın türüne dikakt edilir. Bu sayede koltuk temizliği tam anlamı ile sağlanır.

Renkli koltuklarda karşılaşılan bir diğer durum ise renklerin solmasıdır. En istenmeyen bu durum koltukların yanlış uygulama tekniği ile temizlenmesi sonucunda meydana gelir. Bu durum etkisini ortadan kaldırmak için koltuğun kumaş türüne uygun temizlik malzemesi kullanılmalıdır.

Renkli Koltuklar İçin Temizlik Önerileri

Renkli koltuk temizlik önerileri içerisinde ilk sırada çamaşır suyu kullanmamak gelir. Çünkü koltuklarda çamaşır suyu kullanmak koltukların renklerinde solma ve renklerin birbirlerine karışmasına neden olur. Bu nedenle de çamaşır suyu kullanmamak renkli koltuklar için oldukça önemli bir durumdur.

Renkli koltuklarınızla baş edemiyorsanız koltuk yıkama firmamızı arayarak profesyonel ekibimizden destek alabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?